Шановні краяни!
22 січня на честь об'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, яке відбулося в 1919 році, ми відзначаємо велике державне свято – 98-річницю з нагоди Дня Соборності України. Це – історична подія, що сформувала підґрунтя для побудови Незалежної Соборної Демократичної України з утвердженням національних ідей та вкотре нагадує нам, що Україна не розділена, що немає окремої Східної і Західної України, а що у нас єдина держава і ми – єдиний народ!
Наш з вами успіх у побудові демократичної та міцної держави повинен ґрунтуватися на спільних зусиллях у дотриманні принципів незалежності.
Ми переконані, що тільки всі разом, на усвідомленні власної відповідальності за майбутнє всього українського народу, зобов’язані зберегти територіальну цілісність нашої неньки України. На жаль, Незалежна Соборна Демократична Україна скріплена вже свіжою кров’ю сотень незламних борців. Ми повинні пам’ятати, що лише в єдності дій можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України. Мусимо працювати всі разом, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності. Право на зміни, виборене ціною життя Героїв Майдану, учасників АТО і маємо обов'язок діяти, змагатись і працювати задля гідного життя.
Хай розум, воля і любов до рідного краю і надалі згуртовують нас для досягнення високої мети – процвітання Соборної Незалежної Демократичної України.
Нехай же наша державницька діяльність стане надійною запорукою добробуту й щасливого життя нашого українського народу та позначиться світлими справами, спрямованими на розвиток і зміцнення Батьківщини, на добробут і розквіт духовності народу.
Бажаємо усім вам, шановні наші краяни, насамперед здоров'я, злагоди, сил та натхнення, успіхів і задоволення від роботи на благо нашої держави!
І знаймо, що Україна – одна Соборна держава, а ми – єдиний народ і в тому наша сила і слава!
Голова районної ради Іван Шкіндюк
Голова районної державної адміністрації Олег Лютий
Переглядів:
426
|
Додав:
vrr
|
Дата:
20.01.2017
|
Сьогодні, у контексті підписаної Угоди про двосторонню співпрацю Малопольського воєводства, Польща, і Верховинського району Івано-Франківської області, Україна, під якою проставили свої підписи голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк та Староста Мишьленіцкого повіту Йосиф Томал і Віцестароста Томаш Сушь, відбулася зустріч «За круглим столом» між українською та польською сторонами. У зустрічі взяли участь: з української сторони – голова районної ради Іван Шкіндюк, заступник голови районної ради Іван Маківничук, працівники виконавчого апарату районної ради, депутати районної ради, представники державних лісових господарств та підприємці-деревообробники району; з польської сторони – Йосиф Томал – Староста Мишьленіцкого повіту, Томаш Сушь – Віцестароста Мишьленіцкого повіту, Збігнєв Філічак – представник компанії «Ведзонка», Даріуш Пірзак – член Правління Торгово-промислової палати Мишьленіцкого повіту.
Під час зустрічі обговорено питання співпраці у деревообробній галузі, туристичній діяльності, в освіті, культурі, охороні здоровця та інших галузях і сферах, задекларованих в Угоді про двосторонню співпрацю.
Підприємець, депутат районної ради Володимир Мицканюк презентував делегації Мишьленіцкого повіту Малопольського воєводства проект співпраці у деревообробній галузі, який був схвально сприйнятий польською стороною і має великі перспективи.
Староста Мишьленіцкого повіту Йосиф Томал сказав, що польська сторона готова до активної співпраці у всіх напрямах, зазначених в Угоді, і буде старатися якомога швидше перевести підписані документи у практичну площину. Вони готові також надати закладам охорони здоров’я району медичне обладнання, допомагати в технічному плані загальноосвітнім школам району тощо. Повернувшись у Польщу, вони все проаналізують і ввійдуть до української сторони з конкретними пропозиціями.
Голова районної ради Іван Шкіндюк висловив щиру вдячність Старості Мишьленіцкого повіту Йосифу Томалу за налагоджений місток двосторонньої співпраці між Верховинським районом та Малопольським воєводством. Викладена мозаїка подальших двосторонніх дружніх відносин між гуцулами і поляками. Хай Бог допомагає звершити усе намічене в плані подальшого розвитку Верховинського району та Мишьленіцкого повіту, держав Україна та Польща.
Переглядів:
469
|
Додав:
vrr
|
Дата:
20.01.2017
|
«БУКОВЕЦЬ-2017»
VI Зимовий навчально-тренувальний збір Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школи безпеки» У селі Буковець, мальовничому Карпатському краї, відбувся зимовий навчально-тренувальний збір юних рятувальників Всеукраїнського дитячого руху «Шкла безпеки» Як відпочити під час зимових канікул та зустріти Новорічно-Різдвяні свята? Вже понад 10 років поспіль це питання не виникає в багатьох учасників Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» – вони залюбки вирушають у Карпати, проте не лише для оздоровлення та відпочинку.
Тут, зокрема у с. Буковець Верховинського району, проходить Зимовий навчально-тренувальний збір юних рятувальників, котрий став уже традиційним. Цього року, з 9 по 14 січня ВГДР "Школа безпеки" за сприяння ДСНС України, Управління ДСНС України в Івано-Франківській області, Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА, Верховинської райдержадміністрації та Буковецької ЗОШ I-II ступенів ступенів провели його вже вшосте. Понад 200 учасників з 12 регіонів України, зокрема, команди із Дніпропетровської, Житомирської, Запорізької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Миколаївської, Рівненської, Тернопільської, Херсонської областей, серед яких школярі віком від 10 до18 років, взяли в ньому участь. Вихованці «Школи безпеки» набувають навичок безпечної поведінки, удосконалюють знання та вміння щодо дій у різних екстремальних ситуаціях, навчаються застосовувати їх на практиці, щоб у подальшому навчати цьому інших, самі ведуть активний та здоровий спосіб життя та популяризують його серед ровесників.
Особливо необхідно це в нинішній ситуації, що склалася внаслідок анексії Криму та боїв на Донбасі, коли українським воїнам доводиться боронити рідну землю. У програмі Зимового збору було: проведення майстер-класів професійними рятувальниками та навчально-тренувальних занять з проведення рятувальних робіт в умовах надзвичайних ситуацій у зимовий період, а саме: техніка та тактика гірських сходжень, пересування по снігу, проведення пошуково- рятувальних робіт у зоні сходження лавин, організація рятувальних робіт та транспортування постраждалого по складному рельєфу в зимовий період за допомогою підручних засобів, надання першої домедичної допомоги при умовних травмуваннях, переохолодженні та обмороженні тощо. Юні рятувальники не лише навчалися і тренувалися (що їм, між іншим, надзвичайно подобається!), а ще й відпочивали, розважалися, пізнавали нове про Україну. Спортивні ігри, тематичні конкурси, відвідання музеїв – Гуцульщини та Івана Франка, місцевої Буковецької школи, сходження та урочища Терношори та гору Писаний Камінь, місцевий колорит Новорічно- Різдвяних святок (колядки, щедрівки, зустрічі з народними майстрами: Лесюк Калиною Прокопівною (писанкарка), Тофійчуком Михайлом Васильовичем (майстер з музичних інструментів) – усе це справило незабутні враження, викликало захоплення та бажання знову і знову брати участь у цих зборах. Підсумком збору стало проведення змагань з юнацького багатоборства «Пошуково-рятувальні роботи в зимовий період» у командному та особистому заліках, які вимагали вправності та завзяття.
Юні рятувальники демонстрували вміння у наведенні навісної переправи через річку, переправи на колоді, пошуку в лавині потерпілих за допомогою лавинного датчика, GPS-орієнтуванні на місцевості, спуску схилом за допомогою льодоруба та при транспортуванні потерпілого за допомогою волокуші, наданні домедичної допомоги. У підсумку перше місце на дистанції «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» у командному заліку у старшій віковій категорії виборола команда «Оптиміст» Романівського району Житомирської області, друге – команда Верховинського району Івано-Франківської області, третє – команда «Фортуна» м. Житомира. Серед молодших учасників на дистанції «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» на перше місце вийшла також команда Романівського району Житомирської області, друге місце – у команди «Меридіан» Миколаївської області, третє – у команди «ТурCool» Інгульського району м Миколаєва.
У конкурсі «Медицина (надання домедичної допомоги» у страшій віковій категорії посіла командаІвано-Франківської області, друге - команда «Екліпс» Тернопільської області, 3 місце - команда Рівненської області. У молодшій віковій категорії у конкурсі «Медицина» перше місце – у команди «ТурCool» Інгульського району м. Миколаєва, друге – у команди Меридіан» Миколаївської області, третє – у команди «Запорізька Січ» Запорізької області.
У конкурсі вузлів у старшій категорії: 1 місце посіла команда Херсонської області, 2 місце - «Фортуна» Житомирської області, 3 місце – команда Тернопільської області; у молодшій категорії: 1 місце - команда «Меридіан» Миколаївської області, 2 місце - Тернопільської області, 3 місце – команда Романівського району Житомирської області. В особистих заліках на дистанції «Пошуково-рятувальні роботи у зимовий період» вибороли перемогу члени команд: Старша категорія: 1 місце: Люба Якименко (Рівненська область) та Максим Мулик (Тернопільська обл.); 2 місце: Надія Шмадюк (Івано-Франківська обл.) та Олександр Незнайко - команда «Фортуна» мЖитомира; 3 місце: Аліна Попко, -«Фортуна» м. Житомира та Максим Назаренко - «Запорізька Січ» м Запоріжжя; Молодша категорія: 1 місце: Дарья Кузакова – Запорізька область та Дмитро Савенко - «Капітошки» Заводського району м. Миколаєва; 2 місце: Олена Шепрель – команда «Меридіан» Миколаївської області та Артур Аракчеєв - команда «Запорізька Січ» м Запоріжжя; 3 місце: Аліна Сороківська та Владислав Сімора – члени команди «Екліпс» Тернопільської області.
Зимовий навчально-тренувальний збір «Буковець-2017» завершився урочистим закриттям та нагородженням переможців і призерів дипломами, кубками, медалями та призами, які вручила голова Руху Алла Негрієнко разом зі співорганізаторами - рятувальниками Гірської пошуково-рятувальної частини АОЗ СП У ДСНС України в Івано-Франківській області, а саме: керівником зборів Олегом Ковтуном, членами суддівської колегії Мирославом Яворським, Іваном Філіпчуком та волонтерами Руху «Школа безпеки».
Усі учасники збору отримали дипломи. Учасники Зимового збору дякують організаторам, рятувальникам і волонтерам за цікаві та насичені дні, чудовий відпочинок, можливість насолодилися казковою природою, кришталево-чистим повітрям, долучитися до традицій, звичаїв та обрядів, побачити, як їх шанують на Заході України та вкотре пересвідчитися, що ніде немає кращої землі, ніж рідна Україна.
Переглядів:
496
|
Додав:
vrr
|
Дата:
20.01.2017
| |