Голова Карпатського Форуму народовладдя, голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк взяв участь у роботі З’їзду Української асоціації районних та обласних рад, який відбувся вчора, 17 лютого, у столиці України – місті Києві.
Іван Юрійович представляв на всеукраїнському Форумі інтереси гірського регіону Українських Карпат – а це 25 районів та 2 міські ради Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської та Чернівецької областей. Учасники ІІІ Карпатського Форуму народовладдя, який відбувся 13 лютого у селищі Великий Березний Закарпатської області, звернулися до Президента Асоціації Сергія Чернова включити до порядку денного З’їзду Української Асоціації районних та обласних рад питання «Про збереження гірських районів як окремих адміністративно-територіальних одиниць під час проведення децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні, забезпечення повноцінним фінансуванням бюджетних установ та подальшого розвитку гірських територій Карпатського регіону України».
Зі столичної трибуни Всеукраїнської З’їзду Іван Юрійович оприлюднив основні положення Звернення та спільні прагнення територіальних громад щодо збереження гірських районів України, вирішення вкрай важливих проблем із забезпечення реальної потреби фінансування бюджетних установ, реформування системи освіти, медицини, формування інвестиційної політики та подальшого розвитку гірських територій Карпатського регіону.
При цьому акцентував увагу делегатів З’їзду на однобічному, невиправданому підході до об’єднання громад у рівнинних та гірських районах України, в результаті чого відкидаються або просто нівелюються ландшафтно-кліматичні, географічні, демографічні, соціальні та інші специфічні особливості гірського регіону Українських Карпат. Наші гірські райони є інвестиційно привабливими для розвитку туризму та рекреації, ми налагоджуємо виробництво екологічно чистої сільськогосподарської продукції, тому вважаємо за недоцільне розбалансовувати гірську господарку. Натомість держава мала би надати право реформованим територіальним громадам розпоряджатися природними ресурсами, зокрема лісом, який ми вирощуємо, доглядаємо, однак в місцеві бюджети від діяльності державних лісогосподарських підприємств потрапляють мізерні надходження.
Так, ми повинні бути ґаздами на своїй землі, ми повинні зберегти етнос Карпатського регіону, етнічні групи гуцулів, бойків, лемків, етнічну мову, культуру, духовність і гірську газдівку. А для цього, найперше, – зберегти і розвинуті гірські райони.
В результаті обговорення даного питання, висловлених пропозицій делегатами всеукраїнського Форуму та Віце-прем’єр-міністром-Міністром регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадієм Зубком, який поспілкувався із керівниками органів місцевого самоврядування, З’їзд Української Асоціації районних та обласних рад прийняв Звернення до Кабінету Міністрів України щодо підтримки гірських районів Україні під час децентралізації та реформи місцевого самоврядування.
Вирішується питання про створення Робочої комісії при Українській Асоціації районних та обласних рад з підтримки гірських населених пунктів Карпатського регіону України, яка покликана негайно включитися в роботу.
Отже, Асоціація прислухалася до висловлених Головою Карпатського Форуму народовладдя Іваном Шкіндюком пропозицій і підтримала горян.