Сьогодні, другий день перебування делегації Мишьленіцкого повіту Малопольського воєводства, Польща, під керівництвом Старости Мишьленіцкого Йосифа Томала у Верховинському районі на запрошення голови районної ради Івана Шкіндюка, розпочався з відвідин Криворівнянської Церкви УПЦ КП Різдва Пресвятої Богородиці.
Поляки взяли участь у святковому Богослужінні під час останнього з трьох великих християнських свят Різдвяно-Новорічного циклу – Хрещення Господнього-Богоявлення, що в народі має назву Йордан або Водохреща. Літургію проводив настоятель Церкви о. Іван Рибарук.
Найперше, гості були навдивовижу вражені Різдвяним дійством біля Храму Різдва Пресвятої Богородиці – традиційною Гуцульською колядою. Ще більше вражень та дивовижних позитивних емоцій вони отримали від побаченого традиційного на Гуцульщині обряду освячення Йорданської води у річці Чорному Черемоші. Вважається, що освячена на Йордан вода є цілющою, має унікальні властивості, перевірені століттями. Від найдавніших часів християнська Церква вважає освячену Йорданську воду за велику святість, тому що вона має силу очищувати і зцілювати душу й тіло людини. Звичайно, що поляки разом з українцями набрали освяченої води з гуцульської ріки – Чорного Черемоша, яку повезуть з Карпатських гір додому, і вона освятитися у душах поляків братерською любов’ю до гуцулів.
Після представники польської делегації разом з головою районної ради та депутатами ради у спеціально відведеному на Чорному Черемоші підготовленому місці занурилися в цілющу Йорданську воду – для зцілення, оздоровлення і довголіття.
Насичений Водохресними святковими подіями, другий день перебування польських колег на Верховинщині завершився відвіданням музею гуцульського побуту та мистецтва «У трембітаря». Його завідувач, заслужений працівник культури України Микола Ілюк розповів гостям про походження етносу гуцулів, їхнє життя і побут, традиції, звичаї, обряди, подивував дивовижною грою на трембіті, скрипці, телинці та флоярі, а також провів майстер-клас автентичної гри на гуцульських музичних інструментах.
|