Перлина старожитностей Гуцульщини
Другого травня голова районної ради Іван Шкіндюк взяв участь у відкритті приватного етнографічного музею старожитностей Гуцульщини в садибі Ярослава Зеленчука у селі Криворівня.
У своєму виступі з нагоди відкриття музею Іван Юрійович відзначив, що на Гуцульщині стараннями невтомних працівників родини Зеленчуків відкрилася ще одна перлина зі збереження і примноження старожитностей нашого краю.
– Дякуючи Господу Богу та добрим людям нашого краю, нам вдалося реалізувати одну з найзаповітніших мрій – створити у власній садибі Етнографічний музей старожитностей Гуцульщини. Етнографічний музей, де можна було б ознайомити гостей краю з етносоціальною системою Гуцульщини (або по простому – «з чого колись жили гуцули»), його архаїчними складовими: збиральництвом, мисливством і рибальством, пастушим полонинським господарством, дерев'яною архітектурою і будівництвом, гірськими лісорозробками та лісосплавом, керамікою, мосяжництвом, чинбарством, бондарством та іншими видами народних ремесел і промислів.
На жаль, деякі з цих етносоціальних складових Гуцульських Карпат є історично втраченими. Два розділи Етнографічного музею характеризують події Першої та Другої світових війн. Останні дві світові війни на теренах Українських Карпат своїми масовими людськими жертвами і жахливими руйнуваннями вкрай негативно вплинули й докорінно погіршили стан соціально-економічного та культурно-духовного життя Гуцульщини, який досяг свого найбільшого розквіту 1914 року, саме перед початком Першої світової війни.
Відкриття музею – це ще одна надзвичайно важлива сходина культурно-мистецького розвою Верховинщини, яку можна з гордістю назвати «Гуцулька спадщина».
|