Головна » 2016 » Лютий » 19 » Відзначено День Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО
Відзначено День Героїв Небесної Сотні та воїнів АТО

Горять свічки на серці України

19 лютого у селищі Верховина відзначено День Героїв Небесної Сотні. Біля стели Героїв Небесної Сотні на знак вшанування відваги, сили духу і стійкості громадян, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України, зібралися керівники районної ради, райдержадміністрації, делегації працівників підприємств, установ організацій та всі небайдужі громадяни району.

Захід розпочався з виконання Державного Гімну України, після чого до стели Героїв Небесної Сотні покладено квіти. Священнослужителі району – о.Роман Болехівський, о.Юрій Стефлюк, о.Ігор Рибенчук та о.Юрій Мануляк відправили поминальну панахиду, згадали всіх Героїв Небесної Сотні та Героїв України, наголошували на неоціненному подвигу загиблих як під час подій Революції Гідності, так і під час проведення АТО на сході України.

Щоб згадати всіх жителів Верховинщини, які трагічно загинули під час проведення АТО, ведучі провели короткий екскурс в історію їх життя. Микола Ткачук, Богдан Шлімкевич, Дмитро Шкрібляк, Дмитро Пацино, Василь Шлімкевич, Віталій Савіцький. Шість славних синів Верховинщини віддали своє життя за наше майбутнє. Одному із них – Миколі Ткачуку з с.Ільці – виповнилося б 26.

Їхні імена вже вписано в історію України, про них написано книгу Скорботи, Пам’яті і Шани України під назвою «Горять свічки на серці України». Саме ці книги вручив заступник голови районної ради Іван Маківничук та голова районної державної адміністрації Олег Лютий родинам загиблих. Як спомин про найдорожчих, про тих, хто вже ніколи не переступить поріг рідного дому.

Щоб підтримати бійців, які повернулись живими, виконавши з честю свій обов’язок захисту держави, громадський активіст Лариса Вахновська, продовжуючи загальнорайонну акцію «Вишиванка для солдата», подарувала ще три вишиті сорочки воїнам АТО – Іванові Потяку, Михайлові Коземчуку та Андрію Ілюку.

Під час заходу-реквієм присутніх зворушила пісня «Мамо, не плач» у виконанні Олесі Якіб’юк та авторський вірш-присвята Миколі Ткачуку Наталії Словак. Роман Мельничук виконав пісню «Україна».

Громадськість Верховинщини переглянула виставку учнівських робіт, присвячених тематиці історії українського війська, Євромайдану, Революції Гідності, мужності захисників України, а також розширену фотовиставку Регіонального історико-краєзнавчого музею Гуцульщини «Майдан очима верховинців», влаштовані біля пам’ятної стелли Героям України.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 10.07.2017 року №55-р «Про скликання одинадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  20 липня 2017 року відбудеться одинадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання(початок роботи о 10.00 годині).

«  Лютий 2016  »