Головна » 2016 » Лютий » 19 » Запрошуємо на Карпатський Форум народовладдя у Верховину
Запрошуємо на Карпатський Форум народовладдя у Верховину

Питання збереження гірських районів, гірської господарки, самобутності і неповторності чарівного Карпатського краю, народного мелосу та автентики гуцулів постали з особливою гостротою під час реформи децентралізації влади в Україні. У районі реформовуються та реорганізовуються державні установи, а деякі з них уже знаходять постійну прописку в інших районах області.

Верховинська районна рада забила тривогу.  Забили тривогу й сусідні районні ради Буковини, Закарпаття, а також районні ради гірських територій Львівщини. Так, ми  повинні бути ґаздами на своїй землі, господарювати за завітами предків, зробити усе для того, щоб не втратити свій етнос, свою господарку, культурно-мистецькі цінності. Ми повинні ґаздувати на власній землі, не йти ні до кого в прийми, дбати про соціально-економічний і культурно-духовний розвиток гірських територій та про щасливе завтра і добробут людей.

19 січня 2016 року у приміщенні Верховинської районної ради відбулася зустріч голови районної ради Івана Шкіндюка з керівниками Путильської та Косівської районних рад Миколою Шевчуком та Павлом Ванджураком. Керівниками гірських районів акцентовано особливу увагу на необхідності проведення спільної праці щодо збереження гірських районів як адміністративно-територіальних одиниць під час децентралізації влади та реформаторських процесів.

Учасники зустрічі зорганізувалися в робочу групу, яка взяла на себе підготовку та проведення Карпатського Форуму народовладдя у Верховині. Верховинська районна рада виступила координуючим центром проведення Форуму за участю гірських районів Прикарпаття, Закарпаття, Буковини та Львівщини. Головою робочої групи обрано голову Верховинської районної ради Івана Шкіндюка, заступником – голову Путильської районної ради Миколу Шевчука.

Отож, відповідно до розпорядження голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка,  25 лютого 2016 року в етнографічному центрі Гуцульщини – Верховині (в актовій залі Верховинської ЗОШ І-ІІІ ступенів об 11.00 год.) відбудеться Карпатський форум народовладдя. У Форумі беруть участь голови районних рад гірських районів Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей. Запрошено на Форум  народних депутатів України, депутатів обласної ради, які представляють гірські регіони, а також науковців, телебачення, пресу.

Основне питання порядку денного: «Про збереження гірських районів під час проведення децентралізації державної влади та адміністративно-територіальної реформи в Україні і перспективи розвитку Карпатського регіону».

Вважаємо, що підсумком роботи Карпатського Форуму має бути Звернення до Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка, Верховної Ради України, Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування щодо збереження гірських районів.

Отож, запрошуємо на Карпатський Форум народовладдя народних обранців, депутатів обласних рад, керівників гірських районів, сільських голів, усіх небайдужих людей, які би стали на захист та відстоювали разом з владою цілісність, збереження наших гірських районів як окремих адміністративно-терииторіальних одиниць і щасливе майбутнє гірського народу.

Відповідно до розпорядження голови районної ради від 25.09.2017 року №82-р «Про скликання позачергової дванадцятої сесії районної ради VІІ демократичного скликання»  29 вересня 2017 року відбудеться дванадцята сесія районної ради VІІ демократичного скликання (початок роботи о 11.00 годині).

«  Лютий 2016  »